04.08.2017 Poznaj historię morskich stworzeń i wyrusz w podróż do Rosji

 

Już w najbliższą sobotę 12 sierpnia zapraszamy dzieci i ich rodziców na kolejne spotkanie z cyklu „Palcem po mapie”. Tym razem będzie można wyruszyć w teatralną wyprawę na dno oceanu i poznać elementy kultury rosyjskiej. Wstęp wolny.

Wszystkich, którzy mimo wakacyjnych wyjazdów mają niedosyt przygód zapraszamy na teatralną wyprawę. W trakcie kolejnego spotkania z cyklu „Palcem po mapie” młodzi widzowie wyruszą w morskie głębiny, które zamieszkują rybka Plum i ośmiornica Bulb. Zwierzęta opowiedzą o tym, jakie przygody spotykają je na co dzień i jakie trudności muszą pokonywać. Największym ich zmartwieniem jest zanieczyszczenie środowiska, w którym żyją. Morscy bohaterowie będą przekonywać młodych widzów i ich rodziców, jak nasze codzienne zachowanie wpływa na stan całej planety. Scenariusz teatrzyku pt. „Plum i Bulb” powstał we współpracy ze specjalistą od badania cyklu węgla w oceanach dr. Maciejem Telszewskim z UNESCO. Przedstawienie łączy w sobie elementy teatru lalek, cieni, animacje oraz muzykę na żywo.

W trakcie sobotniego spotkania „Palcem po mapie”, podczas warsztatów i animacji, najmłodsi poznają elementy kultury rosyjskiej. Wykonają z masy solnej figurki matrioszek, czyli lalek popularnych w Rosji i ozdobią je. Dzieci dowiedzą się także, czym różni się cyrylica od alfabetu stosowanego na co dzień i pod okiem animatorów wykonają tabliczki ze swoim imieniem w języku rosyjskim. Podczas warsztatów powstaną również barwne witraże. Uczestnicy będą mogli wziąć także udział w nauce tradycyjnych tańców rosyjskich i zatańczyć w rytm ludowych melodii.

Na uczestników spotkania czeka również konkurs, podczas którego trzeba będzie odgadnąć, jak najwięcej tytułów bajek i imiona ich bohaterów. To zabawa, w której przyda się pomoc rodziców, którzy dobrze pamiętają takie tytuły, jak „Wilk i zając” czy „Złota rybka”.

Spotkanie w ramach cyklu „Palcem po mapie” odbędzie się 12 sierpnia 2017 roku. Animacje pt. „Wyjazd do Rosji” rozpoczną się o godzinie 14.00 i potrwają do godziny 17.00, a przedstawienie pt. „Pum i Blum” będzie trwało od godziny 17.00 do 17.40. Udział w teatrzyku i w warsztatach jest bezpłatny.

Zapraszamy!

 

  Wróć do listy

 
C.H. Auchan Częstochowa ul. Krakowska 10
Poczesna

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 20.00
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty