04.10.2017 Glina i wiklina, czyli wracamy do natury

 

 

Znudzeni wszechobecnym plastikiem i sztucznymi tworzywami wokół? Już wkrótce dzieci będą miały okazję cofnąć się w czasie i podobnie jak dziadkowie stworzyć zabawki i ozdoby wyłącznie z naturalnych materiałów, czyli drewna, wikliny czy siana. Centrum Handlowe Auchan Poczesna zaprasza na cztery spotkania z cyklu „Akademia rzemiosła”.

Wszechobecny plastik od dawna wygrywa w masowej produkcji z naturalnymi tworzywami. Tymczasem z prostych materiałów, takich jak drewno, wiklina, glina, a nawet siano można stworzyć prawdziwe perełki, które mogą służyć jako zabawki dla dzieci, ozdoby do domu i prezenty dla najbliższych. Październikowe warsztaty „Akademia rzemiosła” to cotygodniowe spotkania, na których najmłodsi stworzą prace wykorzystując wyłącznie ekologiczne materiały.

Na pierwszych warsztatach mali artyści będą korzystać z drewna i udekorują figurki ptaków i innych zwierzęcych postaci. Kolejne warsztaty skupią się na glinie, a uczestnicy zajęć będą mieć okazję popracować przy kole garncarskim i stworzyć wymyślne, gliniane ozdoby. Nie zabraknie motywów ludowych, a wiejskie pejzaże i sceny z życia wsi będą uwieczniane na szklanych płytkach. Na jednym ze spotkań dzieci pod okiem wyszkolonych animatorów będą próbować swoich sił w wyplataniu wikliny. Efektem warsztatów będzie mnóstwo unikatowych prac, które najmłodsi zabiorą do domu!

 

Harmonogram zajęć:

07.10 – Drewniane zabawki

15.10 – Garncarstwo

22.10 – Wikliniarstwo

28.10 – Tradycyjne malarstwo ludowe na szkle

 

Akademia rzemiosła odbędzie się w soboty lub niedziele w Centrum Handlowym Auchan Poczesna przy ul. Krakowskiej 10 w Poczesnej koło Częstochowy. Pierwsze spotkanie już 7 października, kolejne: 15, 22 oraz 28 października, od godziny 11:00 do 17:00. Materiały potrzebne do wykonania prac zapewnia organizator. Wstęp wolny!

 

  Wróć do listy

 
C.H. Auchan Częstochowa ul. Krakowska 10
Poczesna

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 20.00
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty