you're offline
Wróć

Dołącz do Akademii rzemiosła! – cykliczne warsztaty dla dzieci

Od 05/10 do 26/10
czestochowa-kreatywne-warsztaty-rodzinne-09072019-390.jpg
Już wkrótce dzieci będą miały okazję, podobnie jak dziadkowie, stworzyć zabawki i ozdoby wyłącznie z naturalnych materiałów, czyli siana, wikliny czy papieru. Zapraszamy na cztery spotkania z cyklu „Akademia rzemiosła”. Wstęp bezpłatny.

Wszechobecny plastik od dawna wygrywa w masowej produkcji z naturalnymi tworzywami. Tymczasem z prostych materiałów, takich jak drewno, wiklina, a nawet siano można stworzyć prawdziwe perełki, które mogą służyć jako zabawki dla dzieci, ozdoby do domu i prezenty dla najbliższych. Październikowe warsztaty „Akademia rzemiosła” to cotygodniowe spotkania, na których najmłodsi stworzą prace, wykorzystując wyłącznie ekologiczne materiały.

Pierwsze warsztaty skupią się na glinie, uczestnicy zajęć będą mieć okazję na kole garncarskim toczyć dzbanki i wazoniki oraz w foremkach wyciskać z gliny serduszka, jeże czy koty. Na kolejnych zajęciach pt. „Ekosianko” mali artyści będą korzystać ze słomy i siana. Motając tworzywo, stworzą postacie zwierzątek, a całość uzupełnią ziarnami zbóż, kawy, fasolą czy grochem. Dzieci wykorzystają również w swoich pracach osikę – z jej wiórków będą formowane figurki sów i kwiatów. Na ostatnim spotkaniu mali artyści korzystając z bibuły, stworzą barwne i wymyślne kwiaty. Efektem warsztatów będzie mnóstwo unikatowych prac, które najmłodsi zabiorą do domu!

Harmonogram zajęć:

05.10 – Garncarstwo

12.10 – Motanie z siana

19.10 – Osikowa dolina

26.10 – Bibułkarstwo

„Akademia rzemiosła” odbędzie się w cztery weekendowe dni. Pierwsze spotkanie już 5 października, a kolejne: 12, 19 i 26 października od godziny 11:00 do 16:00. Materiały potrzebne do wykonania prac zapewnia organizator. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!
Share