you're offline
Wróć

Zatroszcz się o zdrowie

Od 17/09 do 19/09
czestochowa-weekend_dla_zdrowia-10092021-390.jpg
Zapraszamy do udziału w dwudniowej akcji „Dni dla zdrowia”, która odbędzie się w piątek 17 września i w sobotę 18 września w pasażu galerii handlowej. Na odwiedzających czeka wiele możliwości, aby zatroszczyć się o zdrowie, zarówno swoje, jak i swojej rodziny.

Punkt szczepień przeciwko Covid-19

W czasie akcji w jednym z lokali naszego centrum handlowego będzie działał punkt szczepień przeciwko Covid-19, w którym będzie można zaszczepić się jednodawkowym preparatem marki Johnson & Johnson. Punkt będzie prowadzony przez personel Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie. Ze szczepienia będzie mogła skorzystać każda jeszcze niezaszczepiona osoba powyżej 18 roku życia. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, należy tylko pamiętać, żeby zabrać ze sobą dowód osobisty. Punkt szczepień będzie czynny od 10.00 do 18.00.

Bezpłatne badania profilaktyczne

Odwiedzający „Dni dla zdrowia” będą mogli wykonać bezpłatne badania słuchu metodą audiometrii obiektywnej i totalnej oraz wzroku autorefaktometrem oraz przy pomocy komputera. Dodatkowo Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki będzie uczyło chętnych samobadania piersi i jąder oraz przekonywało, że są to bardzo ważne etapy profilaktyki nowotworowej.

Konsultacje z ekspertami ZUS i NFZ

Podczas „Dni dla zdrowia” będzie można porozmawiać z ekspertami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. Obecni przy stanowisku pracownicy ZUS odpowiedzą na pytania dotyczące świadczeń społecznych, pomogą założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS oraz wesprą podczas wysyłania wniosku o świadczenie Dobry Start (300+). Z kolei eksperci NFZ udzielą szczegółowych informacji na temat programu Profilaktyka 40+ oraz profilaktyki w zakresie chorób nowotworowych.

W trakcie spotkania będzie można wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która jest pomocna, gdy w trakcie podróży po Europie musimy skorzystać z pomocy medycznej.  

Weź udział w Narodowym Spisie Powszechnym

Udział w Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Dotyczy mieszkańców Polski (zarówno Polaków, jak i cudzoziemców) oraz stałych mieszkańców Polski przebywających za granicą. Spis trwa do końca września, ale nie należy odkładać tego obowiązku do ostatniej chwili. Chętni będą mogli się spisać podczas akcji w naszym centrum handlowym. Aby to zrobić należy zabrać ze sobą dowód tożsamości, a także przygotować inne informacje – nazwisko rodowe matki, numery PESEL mieszkających z nami osób, informacje o powierzchni użytkowej mieszkania lub domu oraz rok oddania budynku, jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym.

Podczas „Dni dla zdrowia” odbędą się również pokazy ratownictwa medycznego, podczas których będzie można dowiedzieć się, jak udzielić pierwszej pomocy, np. osobom, które ucierpiały w wypadku na drodze lub w domu czy straciły przytomność.

Specjaliści i konsultanci będą od 10.00 do 19.00 w pasażu galerii handlowej. Wszystkie badania i konsultacje są bezpłatne. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy.

Serdecznie zapraszamy!